ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13751063
*
nr 1375 1063
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 101x61 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:39:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 13:30:35
1
2.000 kr
25/1 18:02:57
2
Vinnande bud
25/1 18:33:41
3
2.800 kr
25/1 18:33:41
2
3.000 kr (Budbetjänt)
25/1 18:34:30
3
3.200 kr
25/1 18:34:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 1375 1063
Spegel
Sengustaviansk, med gouache, 101x61 cm
Utrop: | 2.600 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 13:30:35 | 1 | 2.000 kr |
25/1 18:02:57 | 2 | Vinnande bud |
25/1 18:33:41 | 3 | 2.800 kr |
25/1 18:33:41 | 2 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
25/1 18:34:30 | 3 | 3.200 kr |
25/1 18:34:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 jan
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache sengustaviansk spegel speglar täckfärg vattenfärg
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27